• امروز : یکشنبه - ۹ آذر - ۱۳۹۹
  • برابر با : 14 - ربيع ثاني - 1442
  • برابر با : Sunday - 29 November - 2020
2

بازی با احساسات هواداران برای بار چندم!

  • کد خبر : 21878
  • 27 آبان 1399 - 19:06

تیم فوتبال استقلال ایران در فصل گذشته که به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران رسید و همچنین در  رقابت‌های جام حذفی با برد رقیب سنتی خود در نیمه نهایی این رقابت‌ها به فینال رسید. و همه هواداران استقلال تیم خود را قهرمان جام حذفی می دانستند و  بعد از نیمه نهایی برای پرسپولیسی […]


تیم فوتبال استقلال ایران در فصل گذشته که به مقام نایب قهرمانی لیگ برتر فوتبال ایران رسید و همچنین در  رقابت‌های جام حذفی با برد رقیب سنتی خود در نیمه نهایی این رقابت‌ها به فینال رسید. و همه هواداران استقلال تیم خود را قهرمان جام حذفی می دانستند و  بعد از نیمه نهایی برای پرسپولیسی ها کری می خواندند تا آماده سوپرجام باشند. اما به یکباره ورق برگشت و استقلال خود را غرق در حواشی دید. حواشی ای که جرقه  آن از سفر بد موقع مدیرعامل وقت استقلال یعنی احمد سعادتمند خورده شد.

سفر بدموقع مدیرعامل
درست و در حساس ترین مقطع فصل برای تیم استقلال که به دنبال کسب حداقل یک قهرمانی بود سفر جنجالی احمد سعادتمند به ایتالیا حواشی زیادی را برای تیم استقلال به وجود آورد و مدیران و کادر فنی استقلال هم به جای مدیریت این موضوع حداقل تا پایان فینال حذفی. خود به حواشی به وجود آمده دامن زدند و باعث بر هم خوردن تمرکز بازیکنان و تیم استقلال شدند. با بازگشت احمد سعادتمند از ایتالیا با توجه به صحبت‌های مدیرعامل استقلال حواشی به وجود آمده کمی کنترل شد. اما هواداران استقلال خوب می دانستند که این  آرامش نسبی آن مقطع فقط و فقط آرامش قبل از طوفان است و بعد از فینال حذفی باشگاه استقلال دچار تغییرات گسترده خواهد شد.

استعفای مجیدی و مصاحبه شبانه او
درست بعد از برد دربی فرهاد مجیدی  با انتشار پستی در فضای مجازی از سمت سرمربیگری خود استعفا داد و این  حرکت شیرینی برد دربی را به کام هواداران تلخ کرد. هواداران که از استعفای مجیدی شوکه شده بودند حالا هم نگران کاپیتان سابق شان بودند و هم نگران فینال حذفی  که باید با تیم تراکتور روبرو شوند.  سعادتمند در آن مقطع از دلایل سفر خود در تلویزیون و مطبوعات صحبت کرد و  فرهاد مجیدی را  سرمربی تیم استقلال تا پایان بازی‌های آسیایی اعلام کرد. مجیدی که به دلیل دلخوری حتی به سر تمرینات استقلال هم نمی رفت  با پادرمیانی ووریا غفوری  و مجید نامجو مطلق سرمربی تیم بازگشت و اعلام کرد بعد از فینال حذفی و قهرمانی استقلال جدا خواهد شد. و همه هواداران استقلال هم تصمیم گرفتند تا بعد از فینال حذفی  به دلیل حساسیت بالا قضاوت و اظهار نظر را در مورد اتفاقات اخیر کنار بگذارند و به آرامش تیم کمک کنند. اما درست در کمتر از ۲۴ ساعت از اعلام بازگشت مجیدی و در کمتر از ۷۲ ساعت مانده به فینال حذفی اظهارات سعادتمند در برنامه فوتبال برتر و همچنین مصاحبه شتاب زده فرهاد مجیدی باز هم همه چیز را خراب کرد و باعث شد که در آن مقطع تنها خواسته هواداران این باشد لطفاً تا ۷۲ ساعت دیگر هیچ یک از دو نفر اظهار نظر نکنند
باخت تلخ آبی ها با دو نیمه متفاوت
به هر حال و با تمام حواشی که مدیرعامل و سرمربی استقلال ایجاد کرده بودند تیم فوتبال استقلال پا به میدان مسابقه گذاشت عدم تمرکز، به خاطر اتفاقات یک هفته گذشته استقلال به وجود آمده بود در ساق های بازیکنان استقلال مشهود بود و باعث شد  در یک نیمه  تیم فوتبال استقلال  سه گل  بچه گانه از تیم تراکتور دریافت کند. با این که تیم استقلال در نیمه دوم به خودش آمد و دروازه تیم تراکتورسازی در تحت فشار شدید قرار داد  درآخر نتوانست سه گل دریافتی  نیمه اول را جبران کند و نتیجه را ۳ بر ۲ به تیم تراکتور واگذار  کرد و یک جام از دست استقلال درآمد. بعد از فینال حذفی مجیدی رفت و تیم استقلال با مربی گری موقت مجید نامجو مطلق پا به رقابت‌های  آسیایی گذاشت و  علی رغم صعود از مرحله گروهی در  مرحله حذفی ناکام ماند و در دیدار با تیم پاختاکور  ازبکستان نتیجه را واگذار کرد از دور رقابت‌ها کنار رفت.

پایان رقابت های آسیایی شروع تحولات و حواشی جدید
با پایان یافتن بازی های آسیایی کانال رسمی باشگاه استقلال خبر از مذاکرات رسمی با  آندرا استراماچونی را داد. و هواداران استقلال به دنبال بازگشت استراماچونی بودند و حتی هشتگ های بازگشت مربی خود را در فضای مجازی اینستاگرام و توییتر ترند  اول کردند. در آن  چند روز هواداران استقلال برای بازگشت مربی خود از هیچ تلاشی فروگذار نکردند. به هر حال بعد از چند روز مذاکره بازگشت استراماچونی منتفی شد که در پی این خبر و فشار مضاعفی که به سعادتمند  وارد شد حالا نوبت برکناری او بود که این کار هم در بدترین مقطع اتفاق افتاد. هواداران استقلال که از این اتفاقات بیشتر از هر کسی ناراحت بودند و از بازی ای که با احساسات آنها شده بود گله داشتند فقط خواهان مشخص شدن سرمربی خود بودند تا  تیم استقلال بیش از این زمان را از دست ندهد.

انتخاب سرمربی پس از کش و قوس فراوان
بعد از ناکامی مدیران آبی در بازگرداندن آندرا استراماچونی مدیران استقلال به دنبال سرمربی جدید خود با گزینه های زیادی مثل جواد نکونام الکس نوری امیر قلعه نویی و محمود فکری مذاکره کردند و در نهایت محمود فکری به عنوان سرمربی استقلال انتخاب شد و فکری با  تمام کاستی‌ها و کمبودها توانست تیم یکپارچه‌ای را جمع کند و در هفته اول با توجه به بسته بودن پنجره نقل و انتقالاتی مقابل تیم مس رفسنجان با پیروزی  دو بر صفر زمین بازی را ترک کند
حواشی جدید دستپخت مدیریت استقلال در حالیکه همگان با پیروزی استقلال در هفته اول و باز شدن پنجره نقل و انتقالاتی انتظار داشتند حواشی استقلال تمام شود و این تیم با قدرت به ادامه رقابت‌ها بپردازد شب گذشته و در برنامه فوتبال برتر اسماعیل خلیل زاده رئیس هیئت مدیره استقلال و  احمد سعادتمند مدیر عامل سابق آبی ها با افشاگری های باعث حواشی جدیدی شدند. اسم آندرا استراماچونی که همچون زخم کهنه بر دل هواداران استقلال است دیشب در برنامه فوتبال برتر سر باز کرد و باعث حواشی جدیدی شد از فایل صوتی سعادتمند تا قرارداد شرکت آتیه پردازان خلیل‌زاده همه به ضرر استقلال بود.

تکرار تاریخ این بار در برنامه جدید
حواشی شب گذشته اما برای هواداران استقلال آشنا بود و انگار تاریخ برای آن ها این بار بعد از سه سال در برنامه فوتبال برتر تکرار می‌شد آنها به یاد دارند در تابستان سال ۹۶ وقتی مدیر عامل آن زمان استقلالی ها به برنامه نود دعوت شده بود حواشی به این شکل برای استقلال رقم خورد که باعث جدایی مجتبی جباری و استعفای علیرضا منصوریان از سمت  مربیگری شد. و علیرضا منصوریان نام آن برنامه تلویزیونی را رکب سال گذاشت.

وظیفه هواداران طرفداری از نام استقلال
بعد از برنامه شب گذشته که باعث ایجاد حواشی جدیدی شد هواداران استقلال باز هم چند دسته شدند و هر کدام از یک دسته حمایت می‌کنند که این چند دستگی می تواند باز هم استقلال را زمین بزند. چیزی که در واقع مشخص است این است که هم سعادتمند و هم خلیل زاده هرکدام در مقطعی و به شکلی خواسته یا ناخواسته به استقلال ضربه زدند یکی با سفر بی موقع  به ایتالیا، دیگری با قرارداد آتیه پردازان در هر دو صورت فقط تیم استقلال و هواداران آن ضرر کرده اند. پس بهتر است که در این مقطع هواداران استقلال از این چنددستگی پرهیز کنند و فقط طرفدار استقلال باشند تا امسال استقلال به حق خود که  قهرمانی لیگ است برسد هواداران استقلال باید این مدیر پرستی که از زمان فتح الله زاده مد شده است را کنار بگذارند و هر کسی که به  تیم استقلال ضربه می‌زند را کنار بگذارند و فقط از استقلال طرفداری کنند. و خادمین را از خائنین تشخیص بدهند. تا امسال که شاید بتوان گفت سخت ترین سال استقلال است با موفقیت تمام شود. هواداران این را هم به خودشان گوشزد کنند که ۷۵ سال است استقلال زنده است و افتخارات زیادی هم  در تاریخ باشگاهش کسب کرده است دراین ۷۵ سال همه نام ها آمدند و رفتند و تنها چیزی که باقی ماند و می ماند نام  بزرگ و شریف استقلال است.

لینک کوتاه : http://doublestar.ir/?p=21878

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاولی توهین ، تهدید و بی احترامی به هر شخص باشد منتشر نخواهد شد.