• امروز : دوشنبه - ۱۸ اسفند - ۱۳۹۹
  • برابر با : 25 - رجب - 1442
  • برابر با : Monday - 8 March - 2021
1
برخی مربیان خارجی فوتبال ایران را استعمار کردند

قربانی: از من و فکری استقلالی تر نداریم اما به ما فحش می دهند

  • کد خبر : 28498
  • 06 بهمن 1399 - 17:13
قربانی: از من و فکری استقلالی تر نداریم اما به ما فحش می دهند

مربی تیم فوتبال سایپا گفت: افرادی که در فضای مجازی به من و محمود فکری فحش می‌دهند از ما استقلالی‌تر نیستند.

پیروز قربانی درباره اینکه از وی به عنوان ستاره این روزهای فوتبال ایران یاد می‌شود اظهار داشت: لطف دارید اما دلیلش را نمی‌دانم. جوی پس از اظهار نظر من درباره تیم پرسپولیس راه افتاد اما این صحبت کلی بود. نمی‌دانم چرا چنین فضایی ایجاد شده که  به عنوان پیشکسوت استقلال نمی‌توانیم از تیم پرسپولیس تعریف کنیم یا بالعکس اگر از پرسپولیسی‌ها هم کسی از استقلال تعریف کند مورد هجمه برخی افراد مریض قرار می‌گیرد.

وی افزود:‌باید این فضا درست شود. با قاطعیت می‌گویم هیچکس از من استقلالی‌تر نیست. از جوانان استقلال شروع کردم و به کاپیتانی تیم بزرگسالان رسیدم. شاید در کل سه چهار نفر شرایط مرا داشتند. البته شاید برخی دوستان بگویند ما هم این حالت را داشتیم اما آنها از تیم‌های دیگری کار خودشان را شروع کردند. من استقلالی‌ترین استقلالی تاریخ هستم اما به دلیل جوی که پس از صحبت‌هایم راه افتاد در خانه‌ام پسر ۵، ۶ ساله ‌ام با من حرف نمی‌زند.

پیشکسوت تیم استقلال ادامه داد: دوستان فکر نکنند اگر استقلال نتیجه نمی‌گیرد خوشحال می‌شوم. خدا آن روز را نیاورد اما منطق دارم و بر همین اساس موظف هستم برخی مطالب را بگویم. اگر قرار است استقلال در رتبه‌های بالای جدول باشد افتخارش اول برای من است که در این تیم پرورش پیدا کردم. بدون تعارف هر چه دارم از استقلال است و به دنبال هیچ چیز هم نیستم. نظرات دیگران محترم اما برای من اهمیتی ندارد.

قربانی تصریح کرد: زندگی من بر اساس نظر دیگران پایه‌ریزی نشده اما باز هم تأکید می‌کنم احترامی که در جامعه دارم یا مسائل مادی، همه از صدقه سری استقلال است. آدم نمک‌نشناسی نیستم اما همیشه رک و بی‌پرده نظرات خود را می‌گویم حتی اگر این مطالب به ضرر استقلال باشد. مثل برخی دوستان نیستم که با جدایی دنبال شکایت از این تیم بیفتم  و وقتی مقابلش بازی کردم کفش قرمز بپوشم. از این کارهای چیپ انجام ندادم.

وی خاطرنشان کرد: ‌اگر خودم می‌خواستم می‌توانستم سال ۸۸ در استقلال بمانم و همه رکوردهایی که برخی به آن افتخار می‌کنند از آن من باشد. آمار و ارقام را نگاه کنید. اگر بر اساس تصمیم خودم از استقلال جدا نمی‌شدم ۷ یا ۸ سال دیگر راحت در استقلال بازی می‌کردم و اکنون تمام رکوردها را در اختیار داشتم.

وی در گفت و گو با برنامه آفساید رادیو جوان اضافه کرد: اگر حرفی می‌زنم درباره‌اش فکر کنید. ‌ایرادی ندارد برخی افراد بر اساس نفهمی خودشان ۳-۲ روز به خانواده من فحش بدهند اما از روز سوم به بعد فکر کنید و ببینید  جامعه‌ای که اکنون در آن زندگی می‌کنیم جای خوب و مناسبی برای پرورش بچه‌هایمان است؟

مربی تیم فوتبال سایپا درباره اینکه چرا برخلاف مربیان خارجی شرایط برای کار کردن مربیان ایرانی در فوتبال کشورمان فراهم نیست توضیح داد: در این مورد هم مشکل فرهنگی داریم. اگر مربی خارجی به کشورمان بیاید و حرف غلطی را مطرح کند همه می‌گویند به به اما اگر یک مربی ایران حرف درست را عنوان کند همه به وی حمله می‌کنند. اگر مربی خارجی تمرین متعلق به ۳۰ سال پیش را انجام بدهد باز هم همه تعریف می‌کنند اما اگر مربی ایرانی تمرین به روز را در تیمش اجرا کند باز هم به خودمان اجازه می‌دهیم از وی انتقاد کنیم.

قربانی ادامه داد: با قاطعیت می‌گویم مدیران ما جرأت انتقاد از مربی خارجی را ندارند اما اگر مربی داخلی را سر کار بگذارند همه این مدیران فنی می‌شوند و به خود اجازه اظهارنظر در این زمینه می‌دهند. این فرهنگ باید تغییر کند. به هیچ عنوان امکاناتی که در اختیار مربیان داخلی و خارجی قرار می‌گیرد قابل مقایسه نیست.

وی افزود: باید به بحث مربی داخلی هم بازگردیم. آیا ما به عنوان مربی ایرانی کاری انجام داده‌ایم که همطراز خارجی‌ها باشد؟ این بحث خیلی مهم است. به مصاحبه پس از بازی مربیان لیگ برتر خودمان اشاره می‌کنم. فکر می‌کنم فقط یکی دو مربی که یکی از آنها ابراهیم صادقی سرمربی سایپا است منطقی و درباره مسائل فنی صحبت می‌کنند. فوتبال یک بازی است و همه باید از آن لذت ببریم اما اکنون از بازی‌ها لذتی نمی‌بریم.

مربی تیم فوتبال سایپا تصریح کرد: نمی‌خواهم از مربی اسم بیاورم تا فردا علیه من موضع‌گیری شود. یک مربی در کشورمان است که هر بازی تیمش نتیجه نمی‌گیرد به جز خودش همه مقصر می‌شوند. این کار فریب افکار و اذهان عمومی است. متأسفانه این افکار هم پذیرای این فریب هستند. برخی مربیان عاملی که شاید در موفقیت یک تیم سه درصد تأثیرگذار باشد بولد کرده اما عامل ۸۰، ۹۰ درصدی که ضعف فنی خودشان است را پنهان می‌کنند.

قربانی عنوان کرد: ناکامی را به همه چیز ربط می‌دهیم الا ضعف خودمان. قبلا هم گفته‌ام پیش از اینکه پیشکسوت استقلال باشم، پیشکسوت فوتبال هستم. همه می‌دانند حرف منطقی می‌زنم اما دوستان به من زنگ می‌زنند و می‌گویند پیروز برایت بد می‌شود. متأسفانه سیستم معیوب فوتبال ایران امثال مرا پس می‌زند اما تا روزی که باشم با این تفکر مبارزه می‌کنم. هیچکس را هم ندارم و فکر نکنید به کسی وصل هستم.

وی اضافه کرد: فقط خدا را دارم اما تیم رسانه‌ای ندارم که با ۱۰ نفر برای حرف‌هایم صلاح و مشورت نمی‌کنم. تمام صحبت‌هایم بر اساس افکاری است که در ذهن دارم. آیا استقلالی‌تر از محمود فکری و پیروز قربانی داریم؟ خدا را قسم می‌خورم که نداریم. افرادی که در فضای مجازی به من و محمود فکری فحش می‌دهند از ما استقلالی‌تر نیستند. زمانی که برخی دنبال عشق و حال خودشان بودند امثال فکری و … برای استقلال جوانی خود را گذاشتند. باز هم می‌گویم هر چه داریم از صدقه سری استقلال است اما ما هم زحمت کشیده و جوانی خود را گذاشتیم.

کاپیتان اسبق استقلال اضافه کرد: متأسفانه در فضای مجازی برخی که هیچ سررشته‌ای از فوتبال ندارند و نسبت به این رشته بی‌سواد هستند مطالبی را عنوان می‌کنند. مثل این می‌ماند که من بی‌سواد نسبت به رسانه درباره این موضوع حرف بزنم. تخصص من فوتبال است و وقتی کسی حرف اشتباهی می‌زند موظف هستم حرف درست را بزنم. تا روزی که در این فوتبال باشم برای سالم‌سازی و پاکسازی آن تلاش می‌کنم حتی اگر محکوم به رفتن و پس زده شدن از سوی این سیستم باشم که این اتفاق هم خواهد افتاد. می‌دانم محکوم به رفتن هستم اما باز هم حرف خود را می‌زنم.

قربانی درباره اینکه آیا خارجی‌ها در صورت حذف قانون منع جذب بازیکن و مربی خارجی در فوتبال کشورمان بار دیگر عزیز خواهند شد توضیح داد: با فرهنگی که در جامعه ما برقرار است این اتفاق می‌افتد. مربیان خارجی که در یکی دو سال اخیر در فوتبال ایران بودند را ببینید. به خاطر آن مربی خارجی که ۶ ماه در کشورمان بود امثال محمود فکری، فرهاد مجیدی، پیروز قربانی که یک عمر در استقلال و تیم‌های دیگر جوانی‌شان را گذاشتند و  خانواده‌هایشان فحش می‌خورند. این فرهنگ وجود دارد.

وی تصریح کرد: تاریخ کشورمان را ببینید. ایران در تاریخ پرافتخار خود دوران سیاهی هم داشته و ۲۰۰ سال مستعمره بودیم. یعنی فرهنگ ما هم پذیرای فرهنگ کشور استعمارگر شده است. برخی مربیان خارجی هم وقتی به ایران می‌آیند فوتبال کشورمان را استعمار می‌کنند و از بین خودمان هم برخی به آنها کمک می‌کنند. به عنوان کسی که عاشق کشورم هستم و دنبال هیچ چیز دیگری نیستم به برخی مسائل متهم می‌شوم که به من فشار می‌آورد.

پیشکسوت تیم استقلال افزود: ظرف سه چهار ماه اخیر مدیرعاملی، معاونت ورزشی، مربی‌گری، سرپرستی و رئیس آکادمی استقلال به من پیشنهاد شده است. اگر دنبال پست و مقام بودم قبول می‌کردم اما به عنوان کسی که عاشق ایران هستم و بچه‌ام می‌خواهد در این جامعه بزرگ شود همه کار می‌کنم تا کشورم حتی اگر درصد کمی هم محتمل باشد به سمت پاکی و سلامت پیش برود. در رشته خودم این کار را انجام خواهم دادم حتی اگر به قیمت نابودی و فنا شدنم باشد.

لینک کوتاه : http://doublestar.ir/?p=28498

ثبت دیدگاه

مجموع دیدگاهها : 0در انتظار بررسی : 0انتشار یافته : ۰
قوانین ارسال دیدگاه
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط تیم مدیریت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که حاولی توهین ، تهدید و بی احترامی به هر شخص باشد منتشر نخواهد شد.