ی. خرداد 11ام, 1399

استقلال ایران|دبل استار

دبل استار محل گردهایی هواداران استقلال ایران از سراسر جهان می باشد.

رضا حسن زاده در گفتگو با دبل استار| جلسه با سعادتمند بسیار مفید بود/ شرایط برگزاری لیگ برتر فراهم نیست

رضا حسن زاده

هادی شاه مرادی

رضا حسن زاده که هدایت تیم امیدهای استقلال را بر عهده دارد یکی از مهمترین جلسات دوران مربیگری خود را هفته گذشته و در دیدار با مدیرعامل جدید این باشگاه تجربه کرد.

با مدافع اسبق استقلال که تیمش راهی رقابت های کشوری شده گفتگویی اختصاصی انجام دادیم و درباره مهمترین اتفاقات اخیر پیرامون باشگاه استقلال و تیم امید تحت هدایت او صحبت کردیم که در ادامه می‌خوانید؛

با توجه به تصمیم سازمان لیگ مبنی بر از سرگیری رقابت‌های فوتبال، در این خصوص چه نظری دارید؟
هنوز ما امکانات لازم برای برگزاری مسابقات فوتبال در شرایط فعلی نداریم. حتی پروتکل هایی که توسط سازمان مبارزه با کرونا اعلام شده برایمان فراهم نیست. اینکه برای شروع دوباره لیگ خودمان را با کشورهای اروپایی مقایسه کنیم کار اشتباهی است چرا که از شدت شیوع ویروس کرونا گرفته تا کیفیت و کمیت تجهیزات لازم برای برگزاری یک مسابقه، بین ما و آنها تفاوت زیادی است.

مسئولان تصمیم گیرنده به راحتی می‌توانستند لیگ نوزدهم را کنسل کرده و برای فصل بعد رقابت ها برنامه‌ریزی انجام دهند چرا که برای هر سرمربی مهمترین مولفه حفظ سلامت بازیکنانش است تا کسب جام به هر قیمتی! که ظاهرا این موضوع برای سرمربیان تیم های مختلف فرق می‌کند.

با توجه به تعطیلی تمام مسابقات فوتبال، پرونده لیگ امید چه شد و چه سرنوشتی برای تیم تحت هدایت شما (امید استقلال) رقم خورد؟

مسابقات رده های پایه که تیم خودمان هم در بخش امیدها فعالیت داشت به خاطر آنکه تنها 2 هفته باقی مانده بود، کنسل شد. طبق اعلام مسئولان مسابقات تیم ما (امید استقلال) به همراه تیم نیروی زمینی به عنوان دو تیم اول جدول راهی مسابقات کشوری شدند.

من به شخصه صحبتی درباره از سرگیری مسابقات فوتبال در سایر رده های سنی و حتی لیگ یک و لیگ دو بزرگسالان نشنیده‌ام.
در خصوص فوتبال پایه اگر صحبتی شود قطعا برای فصل آینده رقابت ها خواهد بود که در آن صورت هم اکیدا لازم به رعایت پروتکل های بهداشتی خواهد بود چرا که اگر خدای نکرده برای یکی از بازیکنان من مشکلی پیش بیاید هرگز خودم را نخواهم بخشید.

طبق شنیده ها، نخستین مسابقه لیگ برتر که قرار است انجام شود، بازی معوقه استقلال و فولاد خواهد بود. با توجه به وقفه تحمیلی در مسابقات، شرایط این بازی را چطور ارزیابی می‌کنید ؟

همانطور که از جدول لیگ برتر مشخص است، در صورتی که استقلال بتواند برنده این بازی شود اختلافش را با صدر کمتر خواهد کرد و با توجه به هفته های باقی مانده شانس قهرمانی به دست می آورد. مهمتر از همه این مسائل، آمادگی بازیکنان است که امیدوارم شاگردان فرهاد مجیدی در بهترین شرایط بدنی باشند و تا پایان رقابت ها نیز آسیب نبینند.

هرچند با توجه به دوری طولانی مدت بازیکنان از شرایط بازی مطمئن باشید در این برهه آسیب دیدگی های زیادی در تمام تیم‌ها شاهد خواهیم بود. در مجموع امیدوارم استقلال هم در این بازی معوقه و هم در تمام دیدارهایش خوب ظاهر شود و حداکثر امتیازات را کسب کند.

دیدار شما با آقای سعادتمند چطور بود؟ قرار شد برخی شاگردان شما برای فصل بعد به تیم بزرگسالان بپیوندند؟

من ابتدا باید از آقای سعادتمند به خاطر حمایت خوبشان از تیم های پایه استقلال خصوصا تیم امید تشکر کنم. به هر حال تیم امید تیم دوم باشگاه است و جالب است بدانید در طول این سال ها که من حضور داشته‌ام پولی برای تیم های پایه واریز نشده بود ولی به لطف مدیرعامل جدید باشگاه این اتفاق افتاد و بازیکنان ما توانستند بخشی از پولشان را بگیرند.
بدون اغراق می‌گویم که از هم‌کلامی با آقای سعادتمند لذت می‌برم چرا که بیان ایشان انگیزه زیادی به طرف مقابل منتقل می‌کند. آقای سعادتمند به این نکته واقف است که با حمایت از تیم امید و تهیه تجهیزات لازم برای موفقیت این تیم، باعث رشد بازیکنانی می‌شود که قرار است به تیم بزرگسالان کمک کنند.

مطمئن باشید می توانیم بازیکنانی تربیت کنیم که هم زندگی روزانه‌شان حرفه ای باشد و هم توانایی‌شان در زمین مسابقه. در بین بازیکنانی که در حال حاضر در اختیار دارم چند گزینه هستند که می‌توانند خلأهای ترکیب قعلی بزرگسالان را پوشش دهند و به معنای واقعی کمک حال فرهاد مجیدی و تیمش باشند.

اظهار نظر اخیر محمود فکری حواشی عجیبی را در پی داشت که جالب نبود. توصیه شما به هواداران استقلال در اینگونه موارد چیست؟

بالاخره همه اهالی فوتبال از محمود فکری شناخت کافی دارند. او کسی است که سال ها برای استقلال زحمت کشیده و در تمام شادی ها و غم ها با هواداران آبی سهیم بوده و افتخارات زیادی با این تیم کسب کرده است. بنابر این صحیح نیست که هواداران زحمات کسی که این همه به استقلال کمک کرده را نادیده بگیرند و به خاطر یک اظهار نظر علیه او هجمه ایجاد کنند. این موضوع قابل تایید نیست و من از هواداران عزیز استقلال تقاضا دارم نسبت به این مسائل مراقب باشند چرا که نه تنها امثال محمود فکری سرمایه های بزرگ باشگاه هستند بلکه این رفتارها به راحتی دستاویز کسانی می‌شود که هدفشان ضربه زدن به استقلال می باشد.

صحبت پایانی اگر هست بفرمایید.

میخواهم مجددا از آقای دکتر سعادتمند تشکر کنم که تیم های پایه خصوصا تیم امید را که حالا وارد لیگ کشوری شده را مورد حمایت موثری قرار داده اند. حالا کلاس کار امیدهای استقلال در حال ارتقا هست و امیدوارم این روند ادامه داشته باشد.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *