ج. تیر 20ام, 1399

استقلال ایران|دبل استار

دبل استار محل گردهایی هواداران استقلال ایران از سراسر جهان می باشد.

دردسر شیرین فرهاد| 5 بازیکن مدعی در دیوار دفاعی استقلال

مدافعان لیگ

بازگشت سیاوش یزدانی و عارف غلامی و عملکرد خوب شاهین طاهرخانی رقابت خوب و سازنده ای در مرکز دفاعی استقلال به وجود خواهد آورد 

به گزارش دبل استار؛ فصل را استقلال با سه مدافع میانی آغاز کرد .گزینه های استراماچونی در اوایل فصل در مرکز خط دفاعی استقلال محمددانشگر،عارف غلامی و سیاوش یزدانی بودند.

استفاده از ترکیب سه دفاعه توسط استراماچونی و اضافه شدن روزبه چشمی به تیم در آخرین روز نقل و انتقالات استقلال را از لحاظ نیروی انسانی برای استفاده از این روش تاکتیکی که مورد علاقه استراماچونی و بازیکنان بود و باب میل هواداران نیز شده بود تکمیل کرد تا استقلال مزه صدرنشینی را قبل از نیم فصل نیز بچشد.

بازی های فشرده استقلال در ماه بهمن و اوایل اسفند و نبود زمین تمرینی مناسب در آغاز نیم فصل دوم عارف غلامی و سیاوش یزدانی را به دلیل مصدومیت از فرهاد مجیدی مربی جدید استقلال گرفت تا او با خرید بودورف بلغاری همچنان به روش دفاع سه نفره استراماچونی که بازیکنان  با آن خو گرفته بودند وفادار بماند.

بودورف که سابقه پوشیدن تیم ملی بلغارستان را نیز در کارنامه خود داشت عملکرد خوبی از خود به جا نگذاشت تا در ادامه راه از استقلال جدا شود .کمبود بازیکن در دفاع میانی مجیدی را به استفاده از شاهین طاهرخانی که در تیم ملی امید یکی از شاگردهای سرمربی استقلال  بود سوق داد.طاهرخانی از امتحان خود سربلند بیرون آمد و یکی از بازیکنان خوب این تیم  پس از آغاز نیم فصل بود.

مجیدی و استقلال پس از تعطیلی اجباری مسابقات تمرینات خود را از سر گرفته اند و این روزها تمامی مدافعان مرکزی  استقلال در تمرینات در حال رقابت برای انتخاب اول سرمربی تیم هستند:

روزبه چشمی با سابقه بازی در تیم ملی و جام جهانی ،عارف غلامی بازیکن سابق تیم ملی امید.سیاوش یزدانی مدافع ثابت سپاهان و پیکان در ادوار گذشته لیگ،محمددانشگر یکی از بهترین های استقلال در این فصل به همراه شاهین طاهرخانی شاگرد مجیدی در تیم ملی امید و حتی عظیم گوگ مدافع از سربازی برگشته استقلال و سینا خادم پور که قابلیت بازی در مرکز خط دفاع و خط میانی را دارد یکی از دردسرهای شیرین مجیدی برای انتخاب در خط دفاعی استقلالند.

ضمن اینکه فشردگی مسابقات لیگ برتر،جام حذفی و لیگ قهرمانان آسیا می تواند دست مجیدی را برای استفاده چرخشی از بازیکنان خود باز بگذارد تا  از خستگی مفرط آن ها جلوگیری بعمل آید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *