ج. مرداد 17ام, 1399

استقلال ایران|دبل استار

دبل استار محل گردهایی هواداران استقلال ایران از سراسر جهان می باشد.

قوانینی که همیشه به نفع یک تیم خاص بوده است!

تیم

سیاوش فریادی

در شرایطی که لیگ به دلیل بحران کرونا تعطیل شده است و کشور در وضعیت قرمز قرار دارد فشارهایی از سوی برخی به فدراسیون وارد می شود که لیگ را در این شرایط برگزار کنید و یا یک تیم خاص که چندین سال مورد لطف حکومت است را قهرمان لیگ اعلام کنید.

جالب آنجاست که برای این کار از هیچ ساز و کاری دریغ نمی کنند و حتی حاضر هستند قوانین من در آوردی که قبلا هم چندین بار تصویب کرده اند را دوباره تصویب کنند.

نمونه هایی از این قوانین را می توان برشمرد. تیم پیروزی در سال ۱۳۷۶ به بهانه تعداد زیاد ملی پوش از لیگ کنار کشید . اگر قانون در آن زمان به درستی اجرا می شد باید به خاطر کنار کشیدن به لیگ دسته پایین سقوط می کردند ولی از آنجا که این تیم بعد از انقلاب همیشه مورد لطف دولت بوده از لیگ کنار کشید و از سال بعد دوباره به لیگ هشتم آزادگان بازگشت در حالی که در لیگ هفتم آزادگان استقلال ناصر خان حجازی یکه تاز لیگ بود و این تیم خاص از ترس روبرویی با تیم حجازی مرحوم از لیگ فراری شد.

تیم حکومتی

این تنها مورد نبود که موارد دیگری هم بوده که قانون را برای منافع این تیم خاص نوشته اند که آخرین مورد آن نیز قهرمان اعلام کردن سوپرجام بدون بازی بود که در جهان عرف است برای اهدای جام بازی انجام شود و بعد جام اهدا شود ولی در ایران بدون بازی دو سوپر جام به این تیم خاص اهدا کردند که دومین جام به طرز خنده داری اهدا شد و بعد قانون تصویب کردند که هر تیمی قهرمان لیگ و حذفی شود بدون بازی قهرمان سوپر جام می شود!

اگر قرار به انجام بازی سوپر جام است باید بازی انجام شود و به مانند لیگ های اروپایی که در این گونه مواقع بازی سوپر لیگ با نایب قهرمان لیگ انجام می شود و اگر دادن قهرمانی و جام های اسنپی بیشتر به یک تیم خاص است که آن بحث دیگری دارد که وارد آن بحث نشویم بهتر است زیرا بحثی است غیر منطقی و هوادار منطقی لیگ وارد آن نمی شود.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 × 4 =