ج. مرداد 17ام, 1399

استقلال ایران|دبل استار

دبل استار محل گردهایی هواداران استقلال ایران از سراسر جهان می باشد.

تحویل بگیرید! شاهکارهای مدیریتی و چشم‌پوشی های تعمدی

سعید سرفرازیان

حکایت لغزش‌ها و لغزیدن‌ها در میان سلبریتی ها و آنانی که به اصطلاح در چشم هستند یک حکایت تازه و بدیع نیست، بارها دیده‌ایم و شنیده‌ایم که فلان بازیکن و بهمان بازیگر با چه کسی و کسانی سر و سرّی دارند.
اینک از این دست اتفاقات گریبانگیر یکی از بازیکنان فوتبال ایران شده که اتفاقاً خیلی هم سر به زیر و بی حاشیه هم نیست.

او همان شخصی است که از دست زدن به رونالدو حال می‌کرد و از گفتنش ابایی نداشت و وقتی آن را تعریف می‌کرد با لبخند ملیح ژورنالیست‌ معروف همراه می‌شد که در سال‌های اخیر با حمایت‌های همه‌جانبه از این افراد آن‌ها را برای انجام هر کاری آزاد گذاشته است تا کسی جرأت توصیه و تذکری به این گروه از ملی‌پوشان و فوتبالیست‌های خاص را نداشته باشد.

بارها خبرهای و عکس‌های مختلفی از این فوتبالیست پرحاشیه با حالت‌ها و شکل‌های نه چندان موجه منتشر شده تا این اتفاق تازه ما را چندان متعجب نکند، اما اگر به موقع با او برخوردی صورت گرفته بود او امروز مرزهای وقاحت را جابجا نمی‌کرد.
اتفاقات شبیه و بعضاً دروغین سبب به انزوا رفتن و سوخت شدن بازیکنان بااستعدادی شد که عمده دلیل آن نداشتن حمایت های رسانه‌ای و رانت های ویژه از سمت صاحبان قدرت و ثروت بوده است،

اما هم‌چنان که اشاره شد بازیکن شماره ۲۳ تیم ملی به دلیل حمایت و پشتیبانی روزنامه‌نگاران قدر قدرت و ذی‌نفوذ به راحتی خطوط قرمز در نظر گرفته شده‌ی کمیته‌های اخلاق و انضباطی را رد می‌کرد و به احدی هم پاسخ گو نبود.

اصلا دلمان نمی‌خواهد داستان بازیکن شماره ۲۳ تیم ملی و سابق پرسپولیس را رنگی کنیم اما نمی‌توانیم از بی‌توجهی‌هایی که نهادهای نظارتی فوتبال و ورزش به رفتارهای خارج از عرف بازیکنان سرخ‌پوش و سرخ‌دوست داشته‌اند به راحتی عبور کنیم اگر بخواهیم برای روشن شدن موضوع و تبعیض‌هایی که دوستان فدراسیون نشین در حوزه‌ی اخلاق و رفتار های اسلامی و انسانی در حق بازیکنان استقلالی و پرسپولیسی داشته‌اند به چند مورد اشاره می‌کنیم قضیه‌ی عکسی که یک هوادار در اردوی استقلال با سید مهدی رحمتی در ارمنستان منتشر شد که یادتان هست، چه بلوایی به راه انداخته شد و اگر نهیب چند ستاره سابق و مربی فوتبال به کمیته‌ی انضباطی و اخلاق فدراسیون فوتبال نبود یقیناً مهدی رحمتی به یک محرومیت طولانی مدت محکوم شده بود.

نمونه‌ی بعدی و تأسف‌بار‌تر حکایت مجاهد خذیراوی است که چگونه یک استعداد ناب و جهانی را به راحتی نابود کردند، مجاهدی که می‌توانست مایه‌ی فخر فوتبال ایران شود با دسیسه و بازی‌های ناجوانمردانه چند آدم بانفوذ نابود شد در حالیکه او یک جوان ساده‌ی شهرستانی بود و به دلیل ناآشنایی و بلد نبودن بازی های پشت پرده در دام افتاده بود.

وقتی خودتان به عمد روی بسیاری از حواشی این بازیکن و حتی چند دوست و رفیق ایشان چشم‌پوشی کردید و خود را به ندیدن زدید یقیناً محرومیت امروز برای این بازیکن نوش داروی پس از مرگ سهراب است. وقتی کولی دادن بازیکن فوتبال به بازیگر سینما و تلویزیون به عنوان پیوند سینما و فوتبال در روزنامه‌های ورزشی همسو با پرسپولیس منتشر شد، وقتی سایت ورزشی معروف این اتفاقات عجیب و غریب را نمک فوتبال و دنیای شیرین جوانی خواند، باید هم منتظر اتفاقات اینچنینی باشیم. اگر به موقع به این افراد گفته بودیم جیزه قطعاً امروز بوی گند تعفن لاپوشانی عمدی از این ماجراها به مشام نمی‌رسید.

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × یک =