ج. مرداد 17ام, 1399

استقلال ایران|دبل استار

دبل استار محل گردهایی هواداران استقلال ایران از سراسر جهان می باشد.

جانبازی یا جام‌بازی؟!

کرونا

✍️حامد صیفی

سال‌ها بعد حتما از تراژدی غمبار فوتبال ایران در اواخر قرن برای نوادگان خود خواهیم گفت. قطع‌به‌یقین از تکاپوی فرار از ویروس و گریختن از مرگ شروع می‌کنیم تا آن شاه‌بیت معروفِ “گر بگویم که مرا حال پریشانی نیست، رنگ رخسار خبر می‌دهد از سِرّ ضمیر”، در ذهن تداعی شود.

از کووید ۱۹ که تمام‌کننده‌ی اشتباهات و مثلا زرنگ‌پروری‌های فوتبالِ مالامال از ایرادمان بود. ویروسی که با تمامِ ابهت و خانمان‌سوزیِ جهانی‌اش، اینجا حریف سماجتِ حیرت‌انگیز یک مشت به‌اصطلاح علامه‌دهر نشد تا به‌جای اینکه فوتبال کرونا را شکست بدهد، زیر پای فوتبالیست‌ها خالی و یکباره در مخمصه‌ای ناراحت‌کننده گرفتار شوند.

حتما از حکمرانی وزارتِ رنگی خواهیم گفت که شروع رویابافی بود برای تیمی که پیشتر، هوادارانش را چندهفته یکبار در حسرت برد می‌گذاشت.

سال‌ها بعد همه خواهند فهمید که شکست، حقیقتِ متصل به فوتبال است اما مرگ هیچوقت نه!

و مثل حالا، آن موقع کمی بیشتر می‌فهمیم که تمام خواب‌های خوب و شیرینی که برای لذت‌بردن از فوتبال دیدیم، فقط خواب بوده و واقعیت، یک حفره‌ی دردناکی‌ست که در قلب‌مان به جا می‌گذارد.

حتما سال‌ها بعد خواهیم گفت که فوتبال ما در اواخر قرن و در طنز مزخرفی به‌نام هم‌زیستی مسالمت‌آمیز با کرونا چنان بی‌رحم شد که مثل جام‌جهانی، می‌توانست آدم‌هایش را یکی‌یکی به خانه بفرستد!

مخلص کلام. می‌گوئیم که خیلی‌ها با جان بازی کردند تا یک تیم با جام، کِیفش کوک شود.

از این روزهایِ ملال‌آور، راوی چه دردها که نخواهیم بود.

طنز روز: آقای افاضلی|” مواظب شکست خوردن از خرزوخان باشید !

0

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + هشت =