ج. مرداد 17ام, 1399

استقلال ایران|دبل استار

دبل استار محل گردهایی هواداران استقلال ایران از سراسر جهان می باشد.

پیروزی بعد از ۵۲ سال به دنبال هویت

مجتبی لشگری

تیم پیروزی در سال های گذشته به دنبال کسب عناوینی بود که هویت واصالت داشته باشند تا شاید بتواند در اصل باشگاه داری وهواداری و کسب جام با تاریخچه وهویت با استقلال رقابت کند.
تیمی که پس از بیست وسه سال از تاسیس باشگاه بزرگ و پرافتخار تاج تاسیس شد.

آرزوی حضور در دسته های بالاتر

تیم پیروزی در سال ۴۲ که تاسیس شد تا پنج سال نمی توانست از دسته سه به دسته های بالاتر صعود کند که به لطف ولابی های گسترده از سمت وزارت ورزش در آن دوران دستور به انحلال تیم بزرگ و پرافتخار شاهین دادند که بازیکنان و مربی شاهین را به علت قراردادی که باشاهین داشتند به خدمت گرفتند تا بتوانند برای خود وباعث استفاده از نام شاهین هوادار جمع کنند.

۶ فرتوت

در تاریخ بی افتخار تیم پیروزی اتفاق ورویداد قابل مقایسه ای برای اصالت و هواداری وجود نداشت جز یک بازی در سال ۵۲ که بنا به گفته دیگران( چون نه فیلمی وجود دارد نه مستندی از آن بازی) پیروزی دریکی از داربی های تیم تاج را با نتیجه ۶ بر صفر برده است. چون نماد و رویداد تاریخی در باشگاه خود نداشتند از عدد شش برای کری طرفداری استفاده می کردند ودست به نماد سازی زدند در صورتی که در هیچ کجای دنیا برای تعداد گل های یک بازی نماد سازی نمی کنند مگر اینکه در فقر افتخار باشند. مثل اینکه رئال در برابر بارسا با پنج گل برنده بازی شود و هواداران رئال از عدد پنج برای نماد خود استفاده کنند. اتفاقی که جز ایران در هیچ کجای دنیا رخ نمی دهد مثل اتفاقاتی که در ادامه خواهم گفت.

عشق ستاره با قوانین ساختگی در سازمان لیگ

عشق ستاره که بلای جان تیم پیروزی است و با همکاری وزیر و سازمان لیگ در سال های گذشته به دنبال ساخت یک ستاره برای رقابت با ستاره های با اصالت استقلال که حکایت از قهرمانی در قاره آسیا دارد. وقتی قهرمانی های یک تیم به ده برسد در برخی کشورها قوانینی وجود دارد که اجازه می دهد تیم یک ستاره به برند خود اضافه کند ولی در ایران این قوانین متفاوت است.

چون قهرمانی در جام ولایت و جام شهدا نیز حساب می شود. جام هایی که به صورت دو ستانه بر گزار میشد ولی یکدفعه برای ساخت یک ستاره برای تیم محبوب وزارت و سازمان لیگ به صورت مسابقات رسمی وقهرمانی در آنها حساب گردید و اساسنامه سازمان لیگ یک شبه عوض شد ویک ستاره به تیم پیروزی بخشیدند تا شاید به تیم خود اصالت ببخشند ولی نمی دانند که اصالت را باید داشت نه اینکه با تغییر قوانین برای خود ساخت.

۴- نمادی که تفاوت ها در آن بسیار است

شاعر بزرگی می گفت: شکر هندوستان و شکر مازندران /هردو شیرینند ، اما این کجا و آن کجا
در تفضیل نماد چهار استقلال و پیروزی همین شعر بسنده می کند. در شرایطی که نماد ۴ استقلال دلایل زیادی دارد مثل بردهای پیاپی در داربی و اصل دلیل آن حضور در ۴ فینال آسیا است که دو بار قهرمانی در این مسابقات را برای پر افتخار ترین تیم ایرانی رقم زده است. بالاترین سطح مسابقات در قاره آسیا که تیم پیروزی بعد از ۵۶ سال از تاسیس باشگاه خود برای اولین بار با حمایت های گسترده خود پارسال تجربه کرده است. چهار بار قهرمانی پیروزی در شرایطی رقم خورد که تمام هواداران فوتبال علت های آن را می دانند.

حمایت شخص اول ورزش ایران ، ضعیف کردن تیم های دیگر ، کمک های بی دریغ سازمان لیگ و ……هزاران اتفاق دیگه کمک کرد تا تیم پیروزی بتواند به دنبال کسب جام وافتخار برای خود باشد و علاوه بر آن ۴ را نماد خود می دانند در صورتی که در استفاده از نماد دچار سوتفاهم هستند مثل استفاده از ستاره ای که دارند .
راستی عدد شیش که قبلا نشان می دادند و خودشان هم می دانستند که نماد سخیفی برای کری خوانی و تعداد گل در یک مسابقه است با این چهار ساختگی جمعش می شود ده آیا نمی توانند قانونی بگذارند که یک ستاره به تیم پیروزی اهدا کنند تا شاید بازهم بتوانند به افتخارت خود اضافه کنند.

حالا دو سوال مطرح می شود ؛ آیا سواد قرمزها انقدر پایین است که این را متوجه نمیشوند وارزش ۴ فینال آسیا را هم تراز با ۴ قهرمانی پر حرف و حدیث خود می دانند؟ یا اینکه ادعای به دنبال نماد بودن و سرقت آن توسط این تیم صحت دارد؟

6+

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک + 17 =