کد خبر : 13826
تاریخ انتشار : سه شنبه 10 تیر 1399 - 19:33

دبل استار بررسی می کند/ برایند نتیجه گیری استقلال با فرهاد مجیدی

دبل استار بررسی می کند/ برایند نتیجه گیری استقلال با فرهاد مجیدی

هر پروژه ای یک ورودی دارد که ابزار و امکانات آن هستند و یک خروجی که هدف یا اهدافی که دنبال می کند. اگر به فوتبال به چشم یک پروژه نگاه کنیم، این پروژه یک ورودی دارد که مهمترین آنها بازیکنان هستند و یک خروجی که نتیجه گیری تیم است…

علیرضا حیدریان

هر پروژه ای یک ورودی دارد که ابزار و امکانات آن هستند و یک خروجی که هدف یا اهدافی که دنبال می کند. اگر به فوتبال به چشم یک پروژه نگاه کنیم، این پروژه یک ورودی دارد که مهمترین آنها بازیکنان هستند و یک خروجی که نتیجه گیری تیم است. این مربی است که باید در نظر گرفتن امکانات تیم اهداف مشخص شده را تا حصول نتیجه مطلوب پیگیری کند. در این نوشتار در نگاهی مقایسه ای با سرمربی قبلی استقلال سعی داریم برایند پروژه ای که فرهاد مجیدی در استقلال بر عهده گرفته است را بررسی کنیم.

زمانی که استراماچونی قرارداد خود فسخ کرد استقلال در بهترین شرایط سال های اخیر خود قرار داشت. استقلال این مربی را ۱۵ بازی رسمی در اختیار داشت که روند امتیاز گیری تیم به این شکل بود که در ۵ بازی اول در لیگ ۳ مساوی و دو باخت کسب کرد، سپس ۸ برد متوالی در لیگ و جام حذفی و در دوبازی آخر هم یک مساوی و یک برد نصیب استقلال شد.

پس از انجام سه بازی بدون سرمربی فرهاد مجیدی سرمربیگری استقلال را پذیرفت. شروع کار او در استقلال با پایان نیم فصل و استراحتی چند روزه همراه شد. اولین بازی استقلال به سرمربیگری مجیدی در پلی آف اول لیگ قهرمانان آسیا بود. از آنجا که استقلال از کوران مسابقات لیگ پا به آسیا گذاشته بود و تمام نفرات نیم فصل اول خود به اضافه ارسلان مطهری سر حال و آماده را نیز در اختیار داشت با شروعی طوفانی دو بازی اول پلی آف را برد های پر گل شروع کرد و به مرحله بعدی راه یافت. استقلال در لیگ برتر یک برد مقابل نفت مسجد سلیمان و مساوی ارزشمند برابر پرسپولیس به دست آورد. در بازی مقابل نفت فرهاد مجیدی دیاباته مهاجم تاثیر گذارش را به دلیل مصدومیت از دست داد. سپس در هفته اول و دوم لیگ قهرمانان یک تساوی ویک باخت نصیب آبی پوشان شد. نکته حائز اهمیت هم مصدومیت مهدی قائدی و دوری چند هفته ای وی بود. در بازگشت به ایران استقلال توانست ذوب آهن راشکست بدهد. در سه بازی بعدی هم دو باخت و یک مساوی حاصل کار شاگردان فرهاد مجیدی شده است.

در جدول زیر روند نتیجه گیری دو سرمربی استقلال به ترتیب انجام بازی ها مقایسه شده است و به خوبی روند صعودی تیم در زمان استراماچونی دیده می شود در حالیکه روند نتیجه گیری در زمان فرهاد مجیدی نزولی است.

در ساعات اخیر و پس از تساوی استقلال مقابل تیم ته جدولی سایپا انتقادات از سرمربی استقلال شدت گرفته است. استقلال از نظر نتیجه گیری در وضعیت خوبی قرار ندارد، ضمن اینکه بازی های خوب و تماشاگر پسنذی هم ارائه نمی کند. در دو هفته گذشته ۴ بازیکن را به دلیل مصدومیت شدید حداقل تا پایان فصل از دست داده ایم و این نشان می دهد وضعیت بدنسازی هم بازیکنان هم مطلوب نیست.

در حال حاضر منتظر این هستیم که فرهاد مجیدی به عنوان نفر اول کادر فنی و مسئول اصلی نتایج استقلال به ریشه یابی علل ناکامی تیم بپردازد و حد اقل به هواداران بگوید تیم در چه وضعیتی قرار دارد، برای رفع این بحران چه برنامه ای دارد و برای پیاده کردن ایده هایش چه نیاز هایی دارد. اگر بحث زمین تمرین است که بعد از آمدن سعادتمند این مشکل حل شد. البسه تیم هم آنچنان در عدم نتیجه گیری موثر نیست. در این مقطع از فصل ترمیم تیم و یارگیری هم امکان پذیر نیست. فراموش نکنیم به غیر ارسلان تمام نفرات همان بازیکنان نیم فصل اول هستند. با وضعیت پیش آمده به نظر می رسد این تیم نیاز به شوک دارد تا خود را باز یابد. یا این شوک با تغییر تعداد یا نفرات کادر فنی محقق می شود یا روش های دیگر به نظر احمد سعادتمند و مدیران باشگاه بستگی دارد.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج × یک =