کد خبر : 19577
تاریخ انتشار : دوشنبه 31 شهریور 1399 - 12:46

به احترام فرمانده‌ای که قابل احترام است

به احترام فرمانده‌ای که قابل احترام است

یک تیم که انگار قهرمان اصلی‌اش را پیدا کرده، احساس غرور را به اردوگاه خود برگردانده و از نیمه‌ی اول که عاقبت تماشای دسته‌جمعی آن، چیزی جز یاس و اندوه نبود، فرار کرده است. با تمام احترامی که در این مجال برای تک‌تک بازیکنان استقلال قائلیم، ماحصل این نمایش چشم‌نواز را به جرأت باید پای

یک تیم که انگار قهرمان اصلی‌اش را پیدا کرده، احساس غرور را به اردوگاه خود برگردانده و از نیمه‌ی اول که عاقبت تماشای دسته‌جمعی آن، چیزی جز یاس و اندوه نبود، فرار کرده است. با تمام احترامی که در این مجال برای تک‌تک بازیکنان استقلال قائلیم، ماحصل این نمایش چشم‌نواز را به جرأت باید پای بازیکنی نوشت که نشان داد برای معرکه‌ماندن و تقریبا بی‌نظیربودن، ۴۵ دقیقه هم کافیست.

“علی کریمی” همان بازیکنی که چندین نوبت در فرار از امضای به‌موقعِ پایِ قرارداد، محبوبیت خود را زیر سوال برد، و همان پسر کم‌حاشیه‌‌یِ یک فصل که در بازار نقل‌وانتقالات خود را به متن حاشیه‌ها رساند، یکشنبه شب نشان داد که راه “عشق و تعصب” و “حرفه و هدف” تا چه اندازه در فتبال به‌خصوص در فوتبالِ پرسوءتفاهم ایران از هم دور شده است.

۴۵ دقیقه‌ی دوم بازی استقلال و الشرطه به همگی ما ثابت کرد که استقلال برای فرار از مرگ و حذف، به یک علی کریمیِ فوقِ حرفه‌ای آن وسط زمین نیاز بیشتری دارد تا به بازیکنی که همیشه با کلمات برای دلربایی بازی می‌کند تا تعصبش را به رخ هوادار بکشد. یکشنبه شب بیشتر پی بردیم به اینکه فوتبال ما و ازقضا استقلال تا چه اندازه به علی کریمی وابسته است و نیاز مبرم دارد.

علی کریمیِ امروز به همان اندازه گره از مشکلات باز می‌کند که علی کریمیِ جادوگر قادر به انجام آن در هر تیمی بود. انگار علی کریمی‌های فوتبال ما، آدم‌های خاص این روزگارند که خدا پرتشان کرده برای نجات یک تیم از دلِ بحران.

علی کریمی بودن در فوتبال انگار یعنی الفت ابدی با استثنا، با خاص بودن. علی کریمی‌ها، برگ برنده‌ی یک لشگرِ رها شده در گرفتاری‌ها و مشکلاتند. از آنهایی هستند که آدم دلش می‌خواهد مدام رفتارشان را تقلید کند. آنها، می‌توانند سرنوشت یک باشگاه را عوض کنند. آنها معمولی نیستند.

علی کریمی‌ها اغواگرانه فوتبال بازی می‌کنند و مردم همیشه با تحسین آنها را نگاه می‌کنند. آنها علیه ناامیدی هستند و علیه استیصال. با کریمی‌ها می‌توان به جنگ همه‌چیز رفت.

مخلص کلام اینکه هر لشگری که علی کریمی ‌دارد، دلش قرص است. مثل استقلالِ نیمه‌ی دومِ یکشنبه شب که با علی صاحب اصلی وسط زمین شده بود.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

نوزده − 6 =