کد خبر : 43238
تاریخ انتشار : یکشنبه ۲۸ آذر ۱۴۰۰ - ۱۷:۳۲

استقلال برنده ضیافت پنالتی‌ها / صعود آبی ها با چاشنی استرس

استقلال برنده ضیافت پنالتی‌ها / صعود آبی ها با چاشنی استرس

استقلال در دیداری نفس گیر با ضربات پنالتی مقابل تیم نود ارومیه به برتری رسید و به مرحله ۱/۸ نهایی جام حذفی صعود کرد.

به گزارش دبل استار، تیم استقلال در مرحله یک شانزدهم نهایی جام حذفی از ساعت ۱۷:۳۰ در ورزشگاه خالی از تماشاگر آزادی به مصاف تیم دسته دومی نود ارومیه رفت که  مسابقه در ۱۲۰ دقیقه با نتیجه مساوی یک بر یک به پایان رسید و بازی به ضربات پنالتی کشیده شد. که در ماراتن پنالتی‌ها ۴ بر ۲ و در مجموع ۵ بر ۳ استقلال به پیروزی ر سید.

تیم فوتبال استقلال در اولین بازی در جام حذفی مقابل تیم دسته دومی نود ارومیه به مشکل خورد بعد از ۱۲۰ دقیقه در ضربات پنالتی موفق به شکست این تیم سختکوش و جوان شد تا دو روز قبل از پایان زمستان، شب یلدای آبی پوشان رقم بخورد. آن هم مقابل تیمی که  سرمربی نداشت و یحیی بهاری مدیرعامل باشگاه نود با حفظ سمت به عنوان مربی تیمش را هدایت کند. در واقع استقلال با این بازی  شب یلدای زمستانی‌اش بهاری شد! از صخره زرد ارومیه به سختی عبور کرد.

.

ترکیب استقلال:

علیرضا رضایی، محمد دانشگر، عارف آقاسی، آرش رضاوند، زبیر نیک‌نفس، سبحان خاقانی، امیرعلی صادقی، ارسلان مطهری، متین کریم‌زاده و امین قاسمی‌نژاد، چشمی

ترکیب نود ارومیه:
رضا منصوری، محسن سلیمانی، آرمان سوداگر، آرمین مصطفوی، محمد رستمی زاده، سجاد طجرلو، هادی آقازاده مقدم، رضا احمدی، وحید سبزی، اکبر صفرزاده، عماد علیپور

کارت زرد:


رضا منصوری (۴۵+۲) اکبر صفرزاده (۷۶) محسن سلیمانی (۹۳) از ارومیه

آرش رضاوند (۵۶) از استقلال

شرح گل ها:


استقلال صفر – نود ارومیه یک (دقیقه ۵۹: سجاد طجرلو): پس از اینکه آرمین مصطفوی بابک مرادی را جا گذاشت، ضربه اش را به سمت دروازه زد که بین راه توپ به زانوی سجاد طجرلو برخورد کرد و وارد دروازه شد و نود در عین ناباوری به گل نخست بازی رسید.

استقلال یک – نود ارومیه یک (دقیقه ۸۸: آرمان رمضانی): ارسال دیدنی زبیر نیک نفس به روی دروازه به ضربه سر تماشایی آرمان رمضانی همراه شد و توپ این بازیکن به گوشه دروازه رفت و بالاخره استقلال توانست به گل تساوی برسد.

پنالتی‌ها استقلال:

محمدرضا آزادی،  سعید مهری(دروازه‌بان مهار کرد.)، بابک مرادی، امیرعلی صادقی، آرش رضاوند

پنالتی ها نود ارومیه:

محسن سلیمانی، یامین فلاح(دروازه‌بان مهار کرد.)، کیوان مارابی، محمد تفتیان( پنالتی را به بیرون زد.)

انتهای پیام/

لحظات حساس:


دقیقه ۷: روی یک پرتاب اوت سریع، امین قاسمی نژاد درون محوطه جریمه صاحب توپ شد و با یک پاس خوب ارسلان مطهری را در موقعیتی خوبی قرار داد که شوت این بازیکن را گلر حریف در آغوش گرفت.

دقیقه ۱۰: ارسال بلند دانشگر به روی دروازه با واکنش بد رضا منصوری دروازه بان نود ارومیه همراه شد و توپ در برابر دروازه خالی به متین کریم زاده رسید و او نتوانست از این فرصت استفاده کند و شوت او پس از برخورد به مدافعین حریف راهی کرنر شد.
دقیقه ۱۰: ارسال کرنر به روی دروازه با اشتباه هادی آقازاده بازیکن نود همراه شد و توپ با دخالت این بازیکن به تیر دروازه برخورد کرد و در ادامه نیز شوت بازیکن استقلال از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۱۸: ارسال دیدنی متین کریم زاده در دهانه دروازه به سبحان خاقانی رسید ولی ضربه سر بی دقت این بازیکن در شرایط ایده‌آل، از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۰: ارسال کرنر خوب و با دقت صادقی در دهانه دروازه به عارف آقاسی رسید اما ضربه سر این بازیکن از بالای دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۲۲: ضربه راه دور امیرعلی صادقی با اختلاف از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۴: شوت سهمگین رضاوند از بالای دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۲۶: عارف آقاسی پشت محوطه جریمه با یک استپ سینه توپ را برای خودش مهیا کرد و شوت محکم او از کنار دروازه راهی بیرون شد.

دقیقه ۴۵: شوت قاسمی نژاد در بین راه به مدافعین برخورد کرد و راهی کرنر شد.

دقیقه ۴۵+۱: ارسال بلند رضاوند به درون محوطه جریمه نصیب دانشگر شد که ضربه سر این بازیکن با واکنش دیدنی سنگربان نود دفع شد.

دقیقه ۴۶: ارسال زبیر نیک نفس در دهانه دروازه با عبور از تمام بازیکنان، پیش از اینکه از زمین بازی خارج شود به بابک مرادی رسید و این بازیکن با یک پاس رو به عقب ارسلان مطهری را صاحب فرصت خوبی کرد که شوت او در دهانه دروازه به محمدرضا آزادی برخورد کرد و مهاجم استقلال ناخواسته مانع از گلزنی مطهری شد.

دقیقه ۴۹: یک ضربه کاشته برای استقلال به دست آمد که ارسال نیک نفس با ضربه سر آزادی همراه شد ولی به بیرون رفت.

دقیقه ۵۱: ضربه بغل پای فنی رضاوند را سنگربان نود ارومیه راهی کرنر کرد. توپ ارسالی نیز با ضربه بازیکنان استقلال به بیرون رفت.

قیقه ۶۴: ارسال دیدنی آزادی از سمت راست به روی دروازه با ضربه سر بابک مرادی همراه شد که توپ او به شکل خطرناکی از کنار دروازه به بیرون رفت.
دقیقه ۶۶: شوت دانشگر پس از برخورد به بازیکنان حریف راهی کرنر شد.
دقیقه ۶۷: بازیکنان استقلال فشار شدیدی را به روی دروازه حریف ایجاد کردند و توپ بارها توسط بازیکنان و مدافعین میهمان از روی خط دروازه برگشت داده شد.

دقیقه ۷۰: ارسال کرنر نیک نفس با ضربه سر خطرناک روزبه چشمی همراه شد و توپ از کنار دروازه به بیرون رفت.

دقیقه ۷۲: ارسال های فراوان استقلالی ها از چپ و راست به روی دروازه بی نتیجه بود و توسط بازیکنان نود ارومیه دور شد و شوت نیک نفس از پشت محوطه جریمه نیز راهی بیرون شد.
دقیقه ۸۰: یک ارسال از سمت چپ به روی دروازه نصیب امیرعلی صادقی شد که شوت بی دقت این بازیکن با فاصله زیاد راهی اوت شد.
دقیقه ۸۱: شوت محمدرضا آزادی از پشت محوطه جریمه بی دقت زده شد و به بیرون رفت.
دقیقه ۸۳: پاس دیدنی رضا آذری در دهانه دروازه به محمدرضا آزادی رسید ولی این بازیکن به زیر توپ زد و ضربه اش از بالای دروازه راهی بیرون شد.
دقیقه ۸۵: ارسال بسیار خوب مرادی به روی دروازه با ضربه سر آرمان رمضانی همراه شد ولی سنگربان نود با واکنشی دیدنی توپ را راهی کرنر کرد.
دقیقه ۸۶: شوت بغل پای عارف آقاسی را منصوری راهی کرنر کرد.
دقیقه ۸۷: ارسال کرنر به روی دروازه نود با ضربه سر بازیکنان استقلال همراه شد و توپ به بیرون رفت.

دقیقه ۹۰+۲: شوت محکم و دیدن عارف آقاسی بین راه به مدافع نود ارومیه برخورد کرد و به بیرون رفت

دقیقه ۹۴: چرخش دیدنی آرمان رمضانی پشت محوطه جریمه و شلیک این بازیکن به تیر دروازه نود ارومیه برخورد کرد.
دقیقه ۹۹: ضربه سر بازیکنان استقلال در آغوش منصوری آرام گرفت.
دقیقه ۱۰۱: شلیک محمدرضا آزادی در آستانه ورود به دروازه بود که توپ پس از برخورد به محسن سلیمانی راهی کرنر شد.

دقیقه ۱۰۲: پاس عالی رضا آذری درون محوطه جریمه به رضاوند رسید که این بازیکن قدر پاس بسیار خوب هم تیمی‌اش را ندانست و این موقعیت به هدر رفت.

.

برچسب ها :

ناموجود
ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

20 − 15 =