کد خبر : 43845
تاریخ انتشار : یکشنبه ۱۲ دی ۱۴۰۰ - ۱۲:۰۳

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال| تداوم شکست ناپذیری استقلال در اراک؟/ مجیدی- خطیبی؛ جدال برترین های فصل

هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال| تداوم شکست ناپذیری استقلال در اراک؟/ مجیدی- خطیبی؛ جدال برترین های فصل

دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال دوشنبه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقات استقلال میهمان تیم آلومینیوم اراک است و پرسپولیس در تهران به مصاف تراکتور تبریز می‌رود. به گزارش دبل استار، دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر روز دوشنبه برگزار می شود. در این هفته شاهد شکایت برخی باشگاه‌ها از برخی بازیکنان به ادعای حضور

بازی استقلال و آلومینیوم اراک

دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال دوشنبه برگزار می‌شود و در حساس‌ترین مسابقات استقلال میهمان تیم آلومینیوم اراک است و پرسپولیس در تهران به مصاف تراکتور تبریز می‌رود.

به گزارش دبل استار، دیدارهای هفته سیزدهم لیگ برتر روز دوشنبه برگزار می شود. در این هفته شاهد شکایت برخی باشگاه‌ها از برخی بازیکنان به ادعای حضور غیر قانونی بودیم. برخی باشگاه‌ها از حسین ساکی بازیکن نفت آبادان شکایت کرده اند وباشگاه فولاد هم خواهان رسیدگی به وضعیت سربازی دو بازیکن استقلال شده است.

نگاهی به این مسابقات می اندازیم؛

پدیده – سپاهان؛ قطع نوار ناکامی‌ زردپوشان اصفهانی؟

تیم پدیده بعد از ۴ شکست متوالی هفته گذشته پیکان را در تهران متوقف کرد، با این حال این تیم  در قعر جدول لیگ برتر است. تنها تیم بدون برد مسابقات برای بقا در لیگ برتر تلاش می کند و این هفته کار سختی مقابل یکی از مدعیان قهرمانی دارد. سپاهان البته سه شکست متوالی مقابل سه تیم تهرانی استقلال، پیکان و پرسپولیس کسب کرده تا با ۲۲ امتیاز در رده سوم جدول بایستد.زرد پوشان اصفهانی اکنون ۶ امتیاز با صدر جدول فاصله دارد.

محرم نوید کیا بعد از شکست مقابل پرسپولیس از هوادران تیمش عذرخواهی کرد و باید دید مدیران باشگاه چقدر نتیجه نگرفتن این سرمربی با اخلاق و متین را تحمل می کنند. سپاهان فردا فرصت خوبی برای قطع نوار ناکامی هایش دارد ولی اگر مقابل آخرین تیم جدول هم برنده نشود در آنصورت شرایط برای محرم و تیمش در جدول لیگ دشوارتر خواهد شد. 

بزرگترین مشکل سپاهان در این روزها عدم گلزنی مهاجمانش است. تیمی که در ۱۳ هفته فقط ۵ گل زده در حالیکه مهاجمان تراز اولی مثل مغانلو و سجاد شهباززاده را در اختیار دارد. از طرف دیگر شوت های زیادی که بازیکنان این تیم به سمت دروازه حریفان می زنند گل نمی شود و کادرفنی باید فکری به حال این فرصت سوزی ها و گل نزنی های تیمش بکند. 

*نفت مسجدسلیمان – گل گهرسیرجان؛ تقابل ناراضی‌ها

نفت مسجدسلیمان در رده یکی مانده به آخر جدول لیگ قرار گرفته و هفته گذشته نیز در اصفهان با نساجی مازندران به تساوی رضایت داد. البته فراز کمالوند سرمربی این تیم مدعی بود که داوران با اشتباه های سهوی ۸-۹ امتیاز! از تیمش گرفته اند. حالا نفت ناراضی از کمیته داوران فدراسیون فوتبال این هفته میزبان گل گهرسیرجانی است که آنها نیز از کمیته انضباطی فدراسیون گلایه مند هستند.

امیر قلعه نویی که سه هفته است تیمش رنگ برد را ندیده می گوید اگر از منچستر سیتی هم ۷ امتیاز کم کنند برگشتش به مسابقات سخت می شود. گل گهرسیرجان از نظر کیفیت بازیکنان و امکانات بسیار برتر از نفت مسجدسلیمان است اما کار راحتی در شهر اولین ها ندارد. هرچند جاسم کرار بازیکن عراقی نفت بازهم به دلیل مصدومیت در این بازی غایب است. مربیان نفت مسجدسلیمان معتقدند در نیم فصل دوم شرایط تیم شان بهتر خواهد شد و گل گهرسیرجان هم برای بازگشت به جمع مدعیان دوباره باید روند خوب نتیجه گیری اش را آغاز کند.

*مس رفسنجان – صنعت نفت آبادان؛ ادامه روند خوب زردپوشان طلایی یا کامیابی میزبان؟

مس بعد از ۴ برد متوالی که داشت، سه هفته بدون برد را سپری کرده و  هفته گذشته نیز در دربی کرمان مقابل گل گهر متوقف شد تا با ۱۹ امتیاز در رده پنجم جدول لیگ قرار بگیرد. صنعت نفت اما هفته قبل یک بازی خیلی حساس را با پیروزی پشت سرگذاشت. طلایی پوشان آبادان ۳ امتیاز حساس از آلومینیوم اراک گرفتند. شاگردان منصوریان به تیمی که در یازده هفته فقط دو گل خورده بود سه گل زدند و اولین شکست فصل را هم به شاگردان خطیبی تحمیل کردند. 

در این مسابقه نیز هر دو تیم برای برد بازی خواهند کرد. مس می خواهد در جمع بالانشینان جدول باقی بماند و صنعت نفت ۱۳ امتیازی در تلاش است که به رده های بالاتر از دوازدهمی برسد. از سویی دیگر شایعه شده که برخی تیم های لیگ برتری از حسین ساکی بازیکن تیم نفت آبادان شکایت کرده اند و خواستار رسیدگی به پرونده پرسنلی این بازیکن هستند، ظاهرا برخی تیم ها مدعی اند که این بازیکن هم مثل بازیکن گابنی گل گهر حضوری غیر قانونی در نفت آبادان داشته است! باید دید آیا این پرونده هم باعث جنجالی تازه و نتایج جدیدی در مسابقات از سوی کمیته انضباطی خواهد شد یا نه!؟ 

*هوادار – نساجی مازندران؛ دوئل میانه جدولی‌ها

هوادار کم کم خود را از قعر جدول جدا کرد و اکنون با ۱۳ امتیاز در رده یازدهم جدول لیگ ایستاده است. رضا عنایتی خط دفاع تیمش را مستحکم کرده و این تیم با ۸ گل خورده یکی از خطوط دفاعی خوب لیگ را دارد. هوادار ۵ هفته است که شکست نخورده و هفته گذشته نیز مقابل فجرسپاسی متوقف شد. رضا عنایتی سرمربی هوادار در مورد این تساوی گفت: به دلیل شرایط بد زمین مسابقه مجبور شدیم بازی مستقیم و هوایی را در دستور کار قرار بدهیم. 

نساجی هم مثل هوادار ۵ هفته است که بازنده نشده ولی ساکت الهامی سرمربی تیم بعد از تساوی با نفت مسجدسلیمان بازهم به داور مسابقه معترض شد و مدعی بود که داوری به ضررر تیمش بوده است. هرچند برخی از کارشناسان معتقد بودند که پنالتی نساجی مقابل نفت مسجدسلیمان درست نبوده است! نساجی و هوادار فقط دو امتیاز باهم فاصله دارند و نساجی ۱۵ امتیازی در رده هشتم و سه پله بالاتر از هوادار ایستاده است. دوئل این دو تیم برای رسیدن به میانه‌های جدول لیگ است.

*آلومینیوم اراک – استقلال؛ تداوم شکست ناپذیری آبی پوشان؟

شاگردان رسول خطیبی اولین باخت فصل خود را در آبادان متحمل شدند تا استقلال تنها تیم بدون باخت لیگ برتر بیست و یکم باشد. آلومینیوم ۲۱ امتیازی روی پله چهارم جدول لیگ ایستاده رتبه ای که فراتر از انتظار برای این تیم محسوب می شود با این حال آلومینیومی ها می خواهند همچنان به کسب نتایج خوب ادامه بدهند و این هفته بازی دشواری مقابل صدرنشین مسابقات دارند. استقلال با فرهاد مجیدی ۱۲ هفته بدون شکست و ۴ برد متوالی را  ثبت کرده است. آبی پوشان ۲۸ امتیازی می خواهند فاصله خود را با دیگر رقبا بیشتر کنند  و به همین دلیل سه امتیاز بازی با اراک خیلی مهم است البته تیم رسول خطیبی هم سه امتیاز را می خواهد  و هر دو می دانند مساوی به سود رقباست. 

استقلال در حال حاضر با دو گل خورده بهترین خط دفاع لیگ را دارد و گل زدن به آبی پوشان پایتخت سخت ترین کار ممکن در لیگ برتر است.  خط دفاعی که گفته می شود دستیار ایتالیایی مجیدی نقش پر رنگی در ساختارش داشته است.استقلال با ۱۷ گل زده به همراه پرسپولیس بهترین خط حمله لیگ را هم دارد. مهدی مهدی پور با سوپرگل سه امتیازی که به فولاد خوزستان زد حالا خودش را به عنوان یک هافبک گلزن معرفی کرده که قطعا رسول خطیبی باید فکری برای مهار هافبک های گلزن استقلال بکند.

از سویی دیگر فولادخوزستان بعد از باخت در ورزشگاه آزادی به حضور مرادمند و سیاوش یزدانی در ترکیب استقلال معترض شد و خواستار رسیدگی به وضعیت خدمت سربازی این دو بازیکن استقلال شده است! ظاهرا بعد از اعتراض به بازیکن گابنی گل گهر تیم های دیگر هم مدام به دنبال بررسی وضعیت بازیکنان تیم های حریف حتی بازیکنان ایرانی آنها هستند!

*ذوب آهن – فجرشهید سپاسی؛ پیروزی پنجم سبزپوشان؟

ذوب آهن بعد از ۶ هفته ناکامی توانست تیم تراکتور را در تبریز شکست بدهد تا مهدی تارتار سرمربی ذوب آهن اعلام کند به داشتن چنین شاگردان خوبی افتخار می کند. البته او معقتد است به دلیل تغییرات زیاد در تیمش به زمان نیاز دارد و قطعا در نیم فصل دوم شرایط این تیم با تقویت بیشتر تیم بهتر خواهد شد. ذوبی ها در حال حاضر ۱۴ امتیازی و در رده دهم جدول ایستاده اند.

فجرشهید سپاسی هم ۷ هفته است رنگ برد را ندیده است. این تیم خوب شیرازی البته در ۴ هفته  هیچ گلی به ثمر نرسانده است. فجر این هفته هم کار دشواری در اصفهان دارد و شاید به گرفتن ششمین تساوی فصل خود راضی باشد اما قطعا سبزپوشان اصفهانی  پنجمین برد فصل را می خواهند. بخصوص اینکه مهدی تارتار به طور تلویحی از فشار هواداران برای نتیجه گرفتن تیمش صحبت کرده است. علی اصغر کلانتری سرمربی تیم فجرشهید سپاسی هم از داوری ها گلایه مند است و مدعی است ۵ اشتباه مهلک داوری در مسابقات لیگ برتر به تیمش ضربه زده است البته او گفته کل بودجه تیمش ۱۲ میلیارد تومان است و نمی تواند بازیکن ۵۰۰ هزار دلاری خارجی به خدمت بگیرد.

*پرسپولیس – تراکتور؛ جدال قرمزپوشان تهران و تبریز

تنها شکست پرسپولیس در این فصل در هفته سوم مقابل آلومینیوم اراک رقم خورده و بعد از آن سرخپوشان تهرانی نباخته اند و اکنون هم سه برد متوالی دارند.

تراکتور تبریز اما این فصل برخلاف تصور و پیش بینی هوادارانش نتایج بدی گرفته و در دو هفته اخیر هم دو باخت مقابل هوادار و ذوب آهن کسب کرده حالا سولدو مربی کروات این تیم اگر می خواهد در لیگ برتر شاغل بماند باید از بازی بزرگ با پرسپولیس نتیجه بگیرد کاری بس دشوار،سولدو می گوید از روز اول گفته که تراکتور فصل سختی را پیش رو خواهد داشت زیرا در زمینه تهاجمی کمبود بازیکن دارد. آن هم  در شرایطی که خبر می رسد زنوزی مالک باشگاه تراکتور آماده واگذاری تیم حتی هیات فوتبال استان است و دیگر نمی خواهد تیمداری کند. از سویی دیگر پنجره نقل و انتقالاتی این تیم بسته است.اکبر ایمانی هم غایب بزرگ تراکتور در بازی با پرسپولیس است او به دلیل ۴ اخطاره شدن نمی تواند این هفته در میدان حاضر شود. 

*فولاد خوزستان – پیکان

فولاد هفته گذشته اولین شکست خود را با جواد نکونام مقابل استقلال تجربه کرد و این هفته باید به مصاف دیگر تیم تهرانی یعنی پیکان برود که اکنون با ۱۹ امتیاز یک پله بالاتر از فولاد و در رده ششم لیگ قرار گرفته است.  جالب است که پیکان تقریبا دو برابر فولاد گلزنی کرده و با ۱۴ گل زده در مقابل ۸ گل زده فولاد شرایط بهتری در فاز  هجومی دارد. مجتبی حسینی هفت گذشته از مساوی مقابل پدیده قعرنشین آنقدر ناراضی بود که گفت یک امتیاز بدرد نخور! گرفتیم اما جواد نکونام سرمربی فولاد با وجود اولین باختش با فولاد از بازیکنانش تعریف کرد و گفت به آنها افتخار می‌کند. به هر حال فولاد خود را برای کسب یک جام دیگر در ۱۸ بهمن آماده می‌کند مسابقه سوپرجامی که قرار است با پرسپولیس برگزار شود.  

جدول لیگ برتر؛

۱- استقلال ۲۸ امتیاز

۲- پرسپولیس ۲۵ امتیاز

۳- سپاهان اصفهان ۲۲ امتیاز

۴-آلومینیوم اراک ۲۱ امتیاز

………………

۱۵- نفت مسجدسلیمان یازده امتیاز

۱۶- پدیده مشهد ۳ امتیاز 

برنامه مسابقات هفته سیزدهم لیگ برتر:

دوشنبه ۱۳ دی
نفت مسجد سلیمان-گل گهر سیرجان– ساعت ۱۵- ورزشگاه شهید بهنام محمدی مسجد سلیمان
پدیده مشهد-فولاد مبارکه سپاهان– ساعت ۱۴:۳۰- ورزشگاه ثامن الائمه مشهد
مس رفسنجان-صنعت نفت آبادان– ساعت ۱۴ – ورزشگاه سردار سلیمانی سیرجان
هوادار تهران-نساجی مازندران– ساعت ۱۵- ورزشگاه متعاقبا اعلام می‌شود.
آلومینیوم اراک-استقلال– ساعت ۱۵- ورزشگاه امام خمینی (ره) اراک
ذوب آهن اصفهان-فجر سپاسی شیراز– ساعت ۱۶:۱۵- ورزشگاه فولادشهر فولادشهر
پرسپولیس-تراکتور تبریز– ساعت ۱۷- ورزشگاه آزادی تهران
فولاد خوزستان-پیکان تهران– ساعت ۱۷- ورزشگاه شهدای فولاد اهواز

بیشتر بخوانید:

کسر پنج درصد از قرارداد رشید مظاهری

استقلال چطور بالانشین لیگ شده است؟

واکنش گواردیولا به اختلاف امتیاز سیتی با چلسی و لیورپول

روشن: از صحبت های حسینی واضح بود استقلال موفق می شود/ با پروین چنین برخوردی شود فاجعه رخ می دهد

اعلام داوران هفته سیزدهم لیگ برتر فوتبال

نویدکیا در مخمصه

مهاجم سابق رئال مادرید در یک قدمی بارسلونا

صفحه ی اینیستاگرام ما را دنبال کنید

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

شانزده − پانزده =