کد خبر : 50570
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

دوصد گفته چون نیم کردار نیست

حسام داراب نوش تهرانی

چند کلمه با آقای فنی!

چند کلمه با آقای فنی!
حمید مطهری مربی پرسپولیس متخصص گفتن جملات قشنگ است، او در سال های قبل با گفتن جملاتی مانند "از بهانه هایتان قوی تر باشید" و "بیایید تا صبح فنی حرف بزنیم" مشهور شده بود.

به گزارش دبل استقلال، امسال فاصله زیاد حرف های آقای فنی تا عمل، درست مثل اختلاف امتیاز استقلال و پرسپولیس خودنمایی کرد. مطهری که بعد از تساوی دربی باز هم با جملات قصارش به کنفرانس خبری آمده بود، گفت: “ما تا هفته آخر می جنگیم”. اما در عمل دیدیم که درست برعکس این اتفاق افتاد و ۳ هفته مانده به پایان فصل قافیه را باختند.

آقای فنی این هفته ترجیح دادند در نشست خبری پیش از بازی با تراکتور شرکت نکنند.

واقعیت این است که در دوران سلطانیفر و جام های سفارشی، از بالا به مطهری و امثال او گفته بودند: “ما کار را درمیاریم، تو فقط جملات قشنگ و انگیزشی بگو.” مطهری هم که امسال عیار واقعی او و بقیه کادر فنی پرسپولیس مشخص شد، باز هم به خیال سال های قبل و رسیدن امدادهای غیبی شروع کرد به گفتن جملاتی انگیزشی مانند: “ما تا هفته آخر می جنگیم!” “ما از آجرهایی که به سمت مان پرت می شود ساختمان سازی می کنیم!” “ما بند کفش هایمان را محکم تر می بندیم!” و امثالهم.

اما آقای فنی غافل از این بود که امسال دیگر کسی از بالا کار را در نمی آورد و حالا همه فوتبال ایران فهمیدند که فاصله حرف تا عمل چقدر زیاد است.

دنیای مربیگری دنیای حرف نیست آقای فنی! و یک مربی باید در واقعیت چنان تاثیری روی تیم اش داشته باشد که حتی اگر امیدها برای قهرمانی کمرنگ شد تا هفته آخر بجنگد. درست مثل استقلالِ دوران سلطانیفر که با آنکه از جام گرفتن محروم اش کرده بودند تا هفته آخر تلاش می کرد.

آقای فنی باید بدانند کسی که حرف و عمل اش یکی است فرهاد مجیدی است که گفت: “من به این ها نمی بازم!” و واقعا هم نباخت.

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

پنج + 3 =